Osobný olejový parfum

07.01.2022

Osobný parfum priaznivo vplýva na našu náladu a našu myseľ a hormonizuje procesy nášho tela. Hovorí sa mu aj "PARFUM DUŠE", teda je to esencia, ktorá je v súlade s našou podstatou, podporuje zdravé zložky našej osobnosti a pomáha nám viac sa prejaviť v našej autenticite.

Osobný parfum

Parfumy, ktoré bežne kupujeme v obchodoch, sú zvyčajne plné chemikálií a umelých vôní. Keď vezmeme do úvahy, že esencie parfumu idú priamo do riadiacich centier mozgu a tak vplývajú na naše bytie celý deň, je na mieste otázka, či by nebolo lepšie nahradiť ho esenciami, ktoré nielenže neškodia, ale ktoré nám pomáhajú, vplývajú na našu náladu a našu myseľ a harmonizujú procesy nášho tela. Taký môže byť osobný parfém, ktorý si vyrobíme sami zo 100% prírodných esencií značky BEWIT.

Afirmácia:

  • Dobré zdravie je prirodzený stav môjho tela. Moje telo so mnou komunikuje. Som ochotná ho počúvať a chápať, čo mi hovorí.

Čo od parfumu očakávate?

Uvoľnite sa, usmejte sa a napojte sa na vlastný dych a esenciálne oleje pred vami. Nechajte sa unášať vlastnou intuíciou.

Osobne milujem esenciálny olej Levanduľa nakvapkaný v difuzéry, preto je jedným zo zvolených olejčekov môjho osobného parfému. Ostatné som zvolila intuitívne. 


VIDEO NÁVOD:


Aké esencie použiť?

Na osobný parfém možno použiť akékoľvek zmesi prírodných esenciálnych olejov BEWIT. Zmiešať si ich môžete podľa intuície, prípadne v kombinácii s jednodruhovými olejmi a pridať ich do  nosného oleja bez vône, napríklad Frakciovaný kokosový olej, jojobový alebo mandľový olej

Váš osobný parfém môže obsahovať akýkoľvek počet esencií. Nechajte sa viesť svojou intuíciou. Vaše telo vám napovie, čo potrebuje.

Suroviny na prípravu olejového parfumu

  1. Esenciálne oleje - ja som použila môj obľúbený Levanduľa (GOLD LAVENDER) a ostatné 2 som si vybrala podľa intuície (RED ORANGE a MIRACLE).
  2. Roll-on fľaštičku z tmavého skla.
  3. Kvalitný nosný olej bez vône (JOJOBOVÝ OLEJ).
  4. Sušenú levanduľu.

V parfume sú zastúpené tri hlavné zložky tzv. HLAVA, SRDCE a ZEM.


HLAVA - vôňa, ktorú ucítite ako prvú, keď si nanesiete parfum. Esenciálne oleje, ktoré označujeme ako HLAVA majú rýchle uvoľňovanie. trvá 5 - 10 minút. Patria k nim citrusové, ľahké, svieže. 

SRDCE - vôňa so stredne pomalým uvoľňovaním, ich vôňa sa rozvinie po 20 minútach. Sú to svieže, no sladšie kvetinové alebo korenisté vône.

ZEM - posledný tón vône, ktorý sa rozvinie naposledy a ostáva po celý čas pôsobenia parfumu. Patria sem zemité, drevité a živicové vône.

Postup

1) 

Do 10 ml Roll-on sklenenej fľaštičky z tmavého skla nalejeme kvalitný nosný olej bez vône (JOJOBOVÝ OLEJ).

Fľaštičku pred použitím vysterilizujeme zaliatim vriacou vodou. 

V našom prípade použijeme 10%-né riedenie, ale záleží na vás, akú veľkú intenzitu vône chcete.


3) 

SRDCE PARFUMU

Pridáme 15 kvapiek sviežej, no sladšej kvetinovej alebo korenistej vône. V mojom prípade som použila moju obľúbenú Levanduľu BEWIT GOLD LAVENDER


Pridáme sušenú levanduľu (môžeme použiť akúkoľvek sušenú bylinku alebo krištál minerálu). 

Zmes v Roll-on fľaštičke premiešame.

Tak ako to vonia na začiatku nebude voňať celý čas. Parfém potrebuje čas, aby dozrel. Uložíme ho na tmavé miesto na 4 - 6 týždňov.

Takto pripravený parfém nám vydrží niekoľko mesiacov. 

 2)

HLAVA PARFUMU

Do nosného oleja pridáme 8 kvapiek esenciálneho oleja citrusové, ľahké, svieže. Ja som použila červený pomaranč RED ORANGE.


4)

ZEM PARFUMU

Posledným je esenciálny olej MIRACLE, pridáme 7 kvapiek. 

Nadychujem ľahkosť a hravosť osobného parfumu.