Ako sa zbaviť akné pomocou prírodnej liečby. Čo nám môže pomôcť?

23.01.2022

Chcete sa vyhnúť radikálnym riešeniam ako sú prístrojové terapie, či antibiotiká? Skúste bojovať s akné pomocou prírodnej kozmetiky. Esenciálne oleje vám môžu pomôcť. 

Akné

Pravá krása je vo vnútri, ale pre ľudí, ktorí majú akné, niekedy býva ťažké si toto príslovie pripomenúť. Obvykle sa prejavuje ako mastná pokožka s mnoho červenými bodkami, vriedkami (uhrami) a niekedy naviac spôsobuje aj jazvy, nerovnosti a zápaly. Akné sa vyskytuje nie len na tvári, ale aj na šiji, chrbte a hrudníku. Akné nie je len nevzhľadné, môže spôsobiť aj nepríjemné pocity. Pokušeniu vytláčať vriedky, aby z nich vytiekol hnis, môže byť niekedy ťažké odolať, ale po vytláčaní často zostávajú jazvičky. Akné väčšinou súvisí s hormónmy a býva spojené s pubertou, ale môže sa vyskytovať v akomkoľvek životnom období. 

Baktericidné a protizápalové účinky Esenciálnych olejov výrazne napomáhajú liečebnému procesu. Rovnako prospieva zmena jedálničku, vyhýbajte sa priemyselne  spracovaným potravinám a polotovarom, cukrom, tukom a jedzte len čerstvé, doma pripravované jedlá... 


Pomôže aj starostlivosť o črevá a ich očista. 


Odporúčanie:

Zmesi olejov: Gold A, Gold lavender, Coldet, DX

Doplnky: Bewit Holistic cosmetics, Prawtein Gold, Prawtein Coldet, Prawtein Hemp Synergy, Prawtein C plus, Raw spirulina plus, Nimbový olej.

Jednoduché oleje: Levanduľa, Céder, Rumanček, Pelargónia, Eukalyptus, Bazalka


Aplikácia a spôsoby využitia

Inhalovať rozptýlením do vzduchu akýmkoľvek z odporúčaných olejov (EO) alebo zmesí (EO)

Do roll-on aplikátora zmiešame zmes olejov (napríklad Gold A) s nosným olejom (napríklad Nimbový) a potierajte vyčistené postihnuté oblasti 2x denne. 

Zmiešajte 3 kvapky klinčekového oleja s dvomi polievkovými lyžicami medu. Pridať môžete aj kokosový olej. Zmesi vtierajte do vyčistenej pleti. Potom pleť opláchnite. 

1 kvapku Coldet (nie viac!) do džbánu zaliať vodou a popíjať počas dňa. 

AFIRMÁCIA

Som dokonalý/á v celej svojej podstate. 

Zápaly

Veľa krát môže byť príčinou akné aj zápal v tele.

Mnohé esenciálne oleje sú silne protizápalové a účinok býva zväčša naozaj rýchly. BEWIT INF je zmes špeciálne vyvinutá na podporu liečby zápalov. Celý proces možeme podporiť ešte takto:

Očista organizmu, kvalitná strava a protizápalové doplnky:

  • očista najmä čriev, od nánosov, chemikálií a ďalších patogénov. Pomôže vám v tom dlhodobé užívanie oleja COLDET a MIRACLE a takisto PRAWTEIN COLDET. Tieto zároveň fungujú, ako prevencia.
  • Od ťažkých kovov, ktoré zapríčiňujú alebo spoluvytvárajú väčšinu chronických ochorení a od toxínov, karcinogénnych látok a ´ďalších patogénov vám pomôže zmes esencií DX a doplnky BEWIT PANACEA, Prawtein DX, C60, Bio reishi spóry, Chlorella, Spirulina, mladý jačmeň, perilový olej, Koriander (aj esencia).
  • Pridajte si do jedálnička viac živej stravy, pramenitú vodu a občasné krátkodobé pôsty. Obmedzte mäso, bielu múku a mliečne výrobky. Protizápalové látky

  • OMEGA-3 MASTNÉ KYSELINY, napríklad bio ľanový olej a potraviny obsahujúce organickú síru - BEWIT PRAWTEINY. Takú koncentráciu živín, akú majú tieto PRAWTEINY, nájdete na trhu len ťažko, ak vôbec
  • ZELENÉ POTRAVINY, DOPLNKY a VLÁKNINA: napríklad RAW spirulina plus, RAW chlorella, mladý jačmeň a Aloe Vera
  • Vilcacora (silne protizápalová)
  • STRES - vďaka stresu sa zastavujú samoliečebné schopnosti tela. Telo v strese funguje, ako počítač, ktorý je v obmedzenom móde, zamerané len na prežitie. Na to, aby sa dokázalo plnohodnotne liečiť, potrebuje zažívať stavy ľahkosti a radosti. Vyberte si z množstva špeciálne vytvorených zmesí ako ANTIS (antistres), HELP H, SELF LOVE, BALANCE, PEACE, MEDITATION, INNER CHILD, LOVE, JOY a i.
  • POHYB, ČERSTVÝ VZDUCH A SLNKO